Vianočná slávnosť alebo Ježiško už ťuká na dvere

Hodnotenie

Tohtoročný Advent si doslova užívam. Žiadny zhon za darčekmi, žiadny predvianočný stres, nemusím nič narýchlo riešiť ani stíhať, lebo som si to zariadila tak, aby na Advent toho veľa nezostalo. Tak máme čas s Kamilkou navštevovať rôzne akcie v čase čakania na narodenie Ježiška. Jednu takúto krásnu akciu sme navštívili práve dnes.

Rodinné a kultúrne centrum Nová trojka je u nás známy pojem. Každý mesiac sa tam koná nejaká zaujímavá akcia, na ktorej nesmieme chýbať. V decembri sa tu zišli rovno dve krásne akcie: Mikuláš alebo Pekelné mecheche a dnešná Vianočná slávnosť alebo Ježiško už ťuká na dvere.

Akcii predchádzala registrácia cez ich webový prihlasovací systém. Začiatok bol o 16:00 h. Pri vstupe sa vyberal vstupný poplatok 150 Kč/ rodina. Centrum bolo rozdelené do 4 dielničiek a vrcholom slávnosti bolo divadlo. V dielničkách sme vyrábali sviečky, vianočné pečivo (cukroví), kapra šupináča a anjelika na stromček. Potrebný materiál, pomôcky a pracovný postup nájdete na sesterskom blogu v článku Vianočná slávnosť alebo Ježiško už ťuká na dvere. Kamilke sa dielničky veľmi páčili a aj výsledné výtvory stáli za to. Najviac sa jej páčilo vaľkanie cesta a vykrajovanie pečiva. Trénovala na zajtrajšok, kedy máme v pláne čo-to popiecť aj doma. To, čo upiekla rovno aj zjedla. Dielničky sme mali absolvované a zostal nám čas aj na hranie sa vo Veľkej herni, kým sme čakali na divadlo. Ako čerešnička na torte sa predstavilo Divadlo pod kloboukem, ktoré priblížilo slávenie Vianoc v rôznych častiach sveta. Mňa veľmi nenadchlo, Kamilku bavilo predstavenie povedala by som do prvej polovice. Trvalo pol hodinu, čo bolo akurát. Na konci dostali deti obrázok a pečiatku na ruku.

Krásna akcia, dobre zorganizovaná aj zvládnutá, tematicky aj technicky prispôsobená deťom rôzneho veku. Chýbali mi tu tradičné koledy, hoci v dvoch dielničkách bol pokus o púšťanie kolied, ale nestretol sa s veľkým nadšením. Inak super a určite sem rady zavítame budúci rok opäť.

 

 

Web: http://nova-trojka.cz/

 

Východzí bod: Nová trojka, Jeseniova 19, Praha 3

 

Cieľový bod:  Nová trojka, Jeseniova 19, Praha 3

 

 

Fotogaléria: