S kočárem do Vozovny

Hodnotenie
Pravidelne čítam Radniční noviny, ktoré vydáva mestská časť Praha 3. Obsahujú okrem diania v okolí nášho bydliska aj rôzne akcie, ktoré mestská časť usporadúva. Sú medzi nimi aj také, na ktoré môžu tak malé deti ako je Kamilka (2 roky za pár dní).

Jednu takú akciu sme navštívili dnes v kultúrnom a spoločenskom centre Vozovna na Prahe 3. Vozovnu najdete pomerne rychle, je dobre značená a svetlozelenú budovu s obrím nápisom nemôžete minúť. S parkovaním tiež nebol problém. Pred budovou je oranžová zóna plateného státia (max 2 hodiny za poplatok 20 Kč/h.) a v ulici Za Žižkovskou vozovnou z bočnej strany budovy je modrá rezidentská zóna (pre obyvateľov Prahy 3 s parkovacou kartou). Pokiaľ idete na túto akciu s kočíkom – ako sa podľa názvu predpokladá – musíte zavolať na pevnú linku usporiadateľa, ten Vás pustí z bočnej strany budovy dovnútra a výťahom sa zveziete jedno poschodie do suterénu. My sme boli autom, parkovali sme na modrej zóne a ku vstupu sme to prekonali po schodoch po vlastných. Kamilka s nadšením, že môže ísť po schodoch.

Vstupenku na túto akciu je možné zarezervovať online a zaplatiť tiež buď online kartou alebo na mieste v hotovosti. Platí sa za dieťa (60 Kč), doprovod má vstup zdarma (aspoň raz sme sa s Kamilkou vymenili). Priestory centra sú k dispozícii pol hodinu pred začiatkom podujatia. Je tu priestor na odloženie oblečenia, kočíkov, toalety s prebaľovacími pultmi, kaviareň, spoločenská miestnosť, detský kútik a miestnosť, kde sa akcia koná.

Začiatok je presne o 10:00 a trvá 45 minút. Celé to vedie lektorka Adelka a zahrňuje  cvičenie, riekanky, pesničky, hranie na hudobných nástrojoch, hru, nácvik prvých slov. V skupinke nás bolo 6 detí (vekovo príbuzných Kamilke) + ich doprovod.

Kamilke sa akcia veľmi páčila, s nadšením sa zapájala do každej aktivity, pôsobila sebavedomo a snažila sa byť stredobodom pozornosti. Ubehlo to tak rýchlo, že ani nechcela ísť domov.

Môj pocit bol viac ako pozitívny. Lektorka to s deťmi naozaj vedela, priestory boli veľmi príjemné, personál ochotný zodpovedať otázky (keďže sme boli prvýkrát, pýtala som sa), ideálna malá skupinka detí. Prvá lekcia ma presvedčila v tom, že sem budeme chodiť pravidelne tj. 2x do mesiaca. Jedinú nevýhodu vidím v prekonávaní schodov pri vstupu do centra.

 

 

Web: http://www.kcvozovna.cz/  http://www.kcvozovna.cz/program/program-pro-deti/kocarem-do-vozovny-6/

 

Východzí bod: Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3

 

Cieľový bod:  Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3

 

 

 

Fotogaléria: