Ihrisko na Vackove

Hodnotenie

Aprílové slniečko krásne hreje a bol by hriech nevyužiť takto príjemné počasie na pobyt vonku. Kamilka je veľmi neposedná a obľubuje ihrisko, naša poznávacia akcia s podtitulom „poznaj ihriská vo svojej mestskej časti“ pokračovala aj dnes. Tentokrát sme si to namierili do stredovej časti mestskej časti Prahy 3, do oblasti Vackova.

Autom sme sa zviezli do koniec ulice Jeseniova, kde sme bez problémov zaparkovali pri MŠ. Keď sa rozhodnete pre toto ihrisko, dostanete sa sem aj električkou do zastávky Strážní (viac info o doprave nájdete nižšie v sekcii Info). Prešli sme ulicou Rixdorfská a uvideli sme zástavbu nových domov, medzi ktorými je krásne ihrisko na Vackove.

Ihrisko je chodníkom rozdelené na dve časti: pre menšie a pre väčšie deti. Každé z nich je oplotené nízkym plotom. Po obvode každého sú lavičky a odpadkové koše. WC sa tu bohužiaľ nenachádza. My sme pobudli v časti pre menšie deti. Povrch je z mäkkých čiernych kociek pripomínajúcich asfalt zmiešaný s pieskom z pieskoviska. Nájdete tu pieskovisko, domček na pružinách s počítadlom, 2 pružinové hojdačky v tvare auta a lode a obojstrannú šmýkačku v tvare domčekov.

Kamilke sa toto ihrisko náramne páčilo. Strávili sme tu celé poobedie. Najväčšiu radosť mala z čúrania vedľa stromu 🙂 Stretli sme tu aj jej spolužiaka z cvičenia, s ktorým sa naháňala a hrali sa spolu, veď sú „starí známi“ 🙂 Čím viac sa blížila pokročilejšia poobedná hodina, tým sa ihrisko viac zaplňovalo. Je mimoriadne obľúbené medzi domácimi, ale získalo si aj nás. Určite sme tu neboli naposledy.

 

 

Web: priamy odkaz neexistuje

 

Východzí bod: Olgy Havlové Praha 3

 

Cieľový bod:  Olgy Havlové Praha 3

 

 

 

Fotogaléria: