Vodné hry Prahy 3

Hodnotenie

Prázdniny sú v plnom prúde, ortuť teplomeru stúpa rekordne vysoko, najvyšší čas schladiť sa trocha vo vode. Mestská časť Praha 3 myslela počas letných horúčav aj na deti a v rámci projektu Trojka pro sport pripravila projekt s názvom Vodní hry Prahy 3.

Celá akcia sa konala od 10:00 – 17:00 h na ihrisku Balkán a trvala dva dni. Vstup bol zdarma. Pohodlne sa sem dostanete električkami č. 1, 9 a 11 alebo autom zaparkujete na modrej rezidentskej zóne v uliciach Strážní a Na Balkáně.

Organizátor myslel snáď na všetkých, veľkých, malých i najmenších. Pre najmenšie deti boli k dispozícii 2 malé bazéniky. V jednom sa lovili rybičky, v druhom (vyššom) loptičky. Boli tam aj ďalšie dva bazénky na umytie nôh od trávy. Menšie deti si mohli skúsiť hody nafukovacím frisbee, ktorý mali prehodiť cez troch žralokov. Za každý správny prelet mali body. Kamilka si skúsila oba bazénky, v oboch sa dostatočne vybláznila. Aj žraloky mali úspech, frisbee sa jej podarilo hádzať do otvorov. Keď fúkalo silnejšie, poradila si… prekročila čiaru a hodila ho zblízka 🙂

Pre väčšie deti tu bola pripravená 25 m dlhá vodná šmýkačka – nafukovací tunel na konci s bazénom. Jednou stranou sa kĺzalo do bazénku, druhou stranou išlo späť. Kamilka si to skúsila tiež, ale vzhľadom k tomu, že väčšie deti boli dosť divoké, sa druhýkrát aj bála, aby ju nestrhli so sebou. Ďalším veľmi populárnym vodným kúskom bolo strieľanie z vodnej pištole na kelímky. Cieľom bolo vodou zostreliť čo najviac kelímkov zo stola. Kamilka držala vodnú pištoľ v rukách vôbec prvýkrát, ale celkom jej to išlo. Strieľala a aj sa triafala, naplnila pištoľ vodou a zas a znova. Doslova si to užívala. Najväčší úspech však mala súťaž s názvom Vodné preteky (vodní závody). Cieľom bolo namočiť špongiu do vedra s vodou, utekať so špongiou ku kelímku, v ktorom bolo závažie a vyžmýkať ju tak, aby bol kelímok plný vody. Kto prvý naplnil kelímok, vyhral. Súťažila s deťmi, slečnou hosteskou, sama so sebou, stále dookola. Táto atrakcia ju nesmierne bavila a aj si poopravila pravidlá. Po naplnení kelímku ho vyliala, aby mohla pokračovať v súťažení.

Úplnou čerešničkou na torte bol však aquazorbing a vodné valce. Aquazorbing ste už určite videli, sú to veľké lopty, do ktorých vlezie dieťa (môže aj dospelý), lopta sa uzavrie a napustí sa do nej kyslík. Hodí sa na vodu, kde sa účastník môže vyblázniť, chodiť po vode, kotúľať sa. Nie je to však nič jednoduché 🙂 Vodné valce pracujú na podobnom princípe s tým rozdielom, že valec je celú dobu nafúknutý, uprostred je otvor, kam si dieťa vlezie a lezením, skákaním alebo kotúľaním sa vo valci otáča valec po vode. O oba bol veľký záujem, Kamilka si skúsila iba valce, na zorbing som nemala odvahu ju pustiť. Valec jej bohate stačil. V prvom kole si skúsila bláznenie, kým pochopila, že valec sa na vode otáča. Potom sa nechala unášať vodou a relaxovala. Druhé kolo už skákala a bláznila sa v ňom. Vodné hry zakončila ako posledná účastníčka valca 3. kolom. A tam sa teda vyblbla poriadne, až som jej trochu závidela a bolo mi ľúto, že som tam nešla s ňou 🙂

Treba dodať, že pri každej atrakcii boli hostesky, ktoré doplňovali vodu do vedier (pri pretekoch a strieľaní), čistili bazénky od trávy (pri bazénkoch pre najmenších), regulovali počet detí (pri zorbingu, valcoch aj tuneli) a v neposlednom rade sa starali o to, aby sme sa na ihrisku cítili dobre. Deti na záver dostali balónky. Veľmi vydarená akcia, obe sme si ju vychutnali a užili. Vôbec dnes nevadilo, že slniečko praží viac ako je zdravé. Voda a tieň zo stromov nás príjemne osviežili a Kamilka sa aktívnym pohybom na vzduchu príjemne unavila.

Ako zvládate letné horúčavy?

 

 

 

Východzí bod: križovatka ulíc Na Balkáně a Strážní, Praha 3

 

Cieľový bod:  križovatka ulíc Na Balkáně a Strážní, Praha 3