Jarná detská školička tanca – FS Šarvanci

Hodnotenie
Pred 4 mesiacmi sme sa na pozvanie riaditeľa Slovenského domu v Prahe  zúčastnili s Kamilkou na detskej školičke tanca. Akcia plná spevu, tanca, dielničky cez prestávku nevynímajúc. Kamilka si to veľmi užila, a preto, keď mi ujo Vlado poslal pozvánku na jarné pokračovanie, s radosťou som účasť potvrdila.

Tentokrát sme to zvládli už bez kočíku, ktorý už 3 mesiace nie je našou povinnou výbavou. Kamilka si zvolila cestu autobusom, tak sme sa zviezli 207-čkou do zastávky Dlouhá třída. Slovenský dom je od zastávky vzdialený sotva 5 minút chôdze. Ďalšie informácie o parkovaní, dopravnej dostupnosti atď. nájdete ako vždy pod článkom 🙂

Tancovanie začínalo o 11:00 h a trvalo 2 hodiny. Vstup bol zdarma. Pokiaľ máte menšie deti v kočíku, je tu možnosť zaparkovať kočík za recepciou. Samotná akcia sa konala vo veľkej sále, kam sa ide po schodoch jedno poschodie dole. V predsálí bol k dispozícii bar, 2 toalety a šatňa.

Zadná časť sály bola opäť vyhradená pre dielničky – viac o nich v článku na sesterskom blogu v článku Folklórne dielničky – vareškový panáčik.

Školičku opäť viedla Marianna Svoreňová z folklórneho súboru Šarvanci z Košíc, ktorá mala tentokrát aj hudobný doprovod na harmonike istého uja Peťa. Živá hudba pôsobila autentickejšie k folklóru a deti mohli vidieť ozajstnú harmoniku v priamom prenose. Kamilke sa najviac páčil mikrofón na pódiu, každú chvíľu som čakala, že ho zhodí 🙂 nestalo sa… Aj harmonika ju zaujala, ale zo všetkého najviac si od začiatku do konca užívala tanec. Skákala, výskala, spievala, hrala na vareškách z dielničiek… slovom užívala si to plnými dúškami. Páčilo sa mi, ako hneď chytila deti po svojej ľavici i pravici podala im rúčky a už tvorili kolo. S výberom tanečného partnera si veľkú hlavu nelámala, chytila za ruku prvého voľného tanečníka a už sa vrtela v rytme harmoniky.

Tentokrát celý dojem nebol rušený hlasnými rodičmi ako minule, celé to bolo dobre zorganizované a zvládnuté. Opäť sa raz potvrdilo, že návraty bývajú príjemné a toto je jeden z nich. Marianna sľúbila poriadanie detských folklórnych školičiek pravidelne 2 – 3 x do roka.  A keď ujo Vlado pošle pozvánku, opäť rady prídeme.

 

 

Web: http://www.slovenskydomvprahe.cz/ – stránka vo výstavbe; info o akciách nájdete na facebooku Slovenský dom v Prahe

 

Východzí bod: Slovenský dom v Prahe, Soukenická 3, Praha 1

 

Cieľový bod:  Slovenský dom v Prahe, Soukenická 3, Praha 1

 

 

 

Pozrite si aj fotogalériu:

« 1 z 2 »