Karneval alebo vo víre tanca

Hodnotenie

Jedna z mojich obľúbených tradícií konaných začiatkom roka je obdobie fašiangu. Za čo ísť, aby mala Kamilka odlišnú masku ako ostatní? Víl a princezien tak bude kopec, ona chce byť niečo netradičné. V tomto duchu sme premýšľali asi 2 týždne, kým som objavila kostým, ktorý sa jej páčil natoľko, že bolo rozhodnuté. Pôjde za včielku. Dokonca sa naučila povedať Maja. A tak sa dnes včielka Maja vydala na karneval s podtitulkom vo víre tanca.

Karneval poriadalo rodinné a spoločenské centrum Nová trojka, ktorej akcie navštevujeme pravidelne. Koordinátorkou bola Kamilkina lektorka z cvičenia Zuzka, čo bolo ďalšie plus, lebo ju má strašne rada. Akcia začínala o 16:00 v pohybovej sále a trvala 2 hodiny. Vstupné 50 Kč/rodina sa vyberalo na recepcii. Zúčastnilo sa okolo 20 rodín (plus mínus 25 detí).

Zuzka bola za zmrzlinu a karneval otvorila predstavením detí a masiek. Kamilka sa deťom veľmi páčila. Občas si ju mýlili s čmeliakom hláškou:

Jéj, jaký roztomilý čmeláček.

ale v podstate ju identifikovali správne. A ako správna včielka sa pri predstavovaní predstavila ako Maja 🙂 Priebeh sa niesol v štýle pesnička spojená s tancom versus úloha. Deti mali za úlohy prejsť prekážkovou dráhou s kornútkom, v ktorom boli loptičky (zmrzlina) tak, aby kornútok zostal plný. Kamilke to celkom išlo. Potom skladali puzzle v skupinách. V ďalšej úlohe mali natiahnuť najdlhšiu šnúru z krepového papiera cez celú sálu a neroztrhnúť ju. Následne ju mali podliezať. Toto bol oriešok, lebo mojej včielke sa do šnúry zamotali tykadlá 🙂 To by človek nepovedal, aký handicap môže mať taká včielka 🙂 Poslednou úlohou bol tanec s balónom, ktorý si deti nemohli pridržiavať rukami, ale museli použiť inú časť tela. Kamilka tancovala so Zuzkou (zmrzlinou) a ani raz im balón nespadol. Na koniec bola aj rozprávka o zmrzline. Deti dostali po každej úlohe odmenu vo forme piškótov, bonbónov a po rozprávke lízatko v tvare zmrzliny v kornútku.

Kamilka bola z celej akcie nadšená. Vytancovala sa do sýta, plnila úlohy o dušu a bola rada, že sme sa zúčastnili. Za mňa môžem pochváliť Zuzku, ktorá miestami mala čo robiť, aby ukočírovala a prekričala 25 detí. Krásne pripravené, zvládnuté a ako už tradične skvelé 🙂 Ja proste milujem tradície! A zdá sa, že Kamilka tiež 🙂

 

 

Web: http://nova-trojka.cz/

 

Východzí bod: Nová trojka, Jeseniova 19, Praha 3

 

Cieľový bod:  Nová trojka, Jeseniova 19, Praha 3

 

 

 

Fotogaléria:

« 1 z 2 »