Divadlo Jedeme k vám: Jak nás vidí andělé

Hodnotenie

Dnes poobede sme mali v pláne zájsť do divadla. Je to posledné divadelné predstavenie v tomto roku a bolo venované vianočným tradíciám. Vybrali sme sa teda do KC Vozovna, kde účinkovalo divadlo Jedeme k vám s predstavením Jak nás vidí andělé.

Informácie o dopravnej dostupnosti, možnosti parkovanie, vstupnom atď. nájdete v článku nižšie v infu.

Predstaveniu predchádzala nutná rezervácia vstupeniek. Vstup bol bezplatný, bolo však potrebné vyzdvihnúť voľné lístky kvôli kapacite. Predstavenie začínalo o 16:00 h.

Príbeh začínal v nebeskej škole, kde sa dvaja anjeli učili o ľudských sviatkoch. Prebral sa masopust, Veľká noc, ale najväčší dôraz sa kládol práve na Vianoce. Scénu dotváral ich učiteľ, ktorý anjelov doprevádzal v speve hraním na hudobný nástroj. Bol tu aj pohľad do tradičnej českej domácnosti v čase Adventu, kde sa rodina pripravovala na Štedrý deň. Vysvetľovalo sa ako a prečo sa krája jabĺčko pri štedrovečernej tabuli (vedeli ste, že jablko sa musí krájať vodorovne a nie zvisle, aby sa objavila hviezda?), poukázalo sa na tradíciu zdobenia stromčeka a vianočného pečenia, spievali sa koledy aj autorské pesničky. Na konci prestavenia sa táto rodina zišla pri živom Betleheme, do ktorého herci zapojili aj deti, ktoré stvárnili svätú rodinu, troch kráľov a ďalších ľudí, ktorí sa prišli Ježiškovi pokloniť.

Celé prestavenie bolo krásne spracované, doplnené o tradičné koledy aj autorské pesničky, scenár bol prispôsobený detskému divákovi a bolo zahrané naozaj profesionálne. Z môjho pohľadu naozaj vydarená hra pre deti.

Čo sa týka Kamilky, predstavenie sa jej páčilo do tej doby, kým herci začali vyberať postavičky do Betlehema a ju nevybrali (vyberali staršie deti). Potom začala vyrušovať a pobehovať, vybrala sa na javisko a začala skákať po trampolíne. Keď poobede nespí, môže to dopadnúť aj takto.

Som však rada, že sme sa po celý Advent zúčastňovali akcií, ktoré nás dokonale pripravili na blížiace sa Vianoce, aby sme ich mohli prežiť v ozajstnom duchu očakávania narodenia malého Ježiška. Tohtoročné Vianoce budú v podstate prvými, kedy si ich Kamilka užije naplno. Kedy si už sama bez pomoci dokáže rozbaliť darčeky, tešiť sa z nich a zo stromčeka. A ja som rada, že som ju vďaka absolvovaným akciám dokázala pripraviť na najkrajšie sviatky v roku.

 

 

Web: www.kcvozovna.cz

 

Východzí bod: Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3

 

Cieľový bod:  Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3

 

 

 

Fotogaléria: