Divadlo ToyMachine – Betlém (Betlehem)

Hodnotenie

K Adventu neodmysliteľne patrí radostné očakávanie narodenia Ježiša. Keďže našou súčasťou adventného kalendára je okrem úloh, rozprávok pri adventnom venci a kocky čokolády aj nalepovanie vyžrebovanej betlehemskej postavičky na papier. Na Štedrý deň tak budeme mať celú betlehemskú scenériu. S každou postavičkou rozprávam Kamilke príbeh viažuci sa k postavičke (občas použijem svoje znalosti z Biblie, občas si ho vymyslím) a ona s nadšením počúva. V KC Vozovna sa dnes hralo divadlo ToyMachine s názvom Betlehem (Betlém). Mal priblížiť deťom príbeh narodenia Ježiša a tak si dnes Kamilka v kalendári našla úlohu: Zájdi do divadla na príbeh o Betleheme. Tak sme zašli.

Bližšie info k doprave, parkovaniu atď nájdete, ako už tradične, za článkom v sekcii Info.

Predstavenie začínalo o 16:00. Vstupenky sme si zakúpili ešte na Mikulášskej a ušiel sa nám 4. rad. Cena lístku sa pohybuje od 30 do 50 Kč/sedadlo (čím bližšie k pódiu, tým drahší lístok). Divadlo bolo podané mne trochu zvláštnou modernou formou, ale deti to bavilo. Príbeh rozprávali archanjeli Rafael a Gabriel (vo fotogalérii Rafael v modrých a Gabriel v ružových šatách). Postavičky z Betlehema boli marionety, archanjeli živí herci. Predstavenie bolo popretkávané vianočnými koledami spievanými práve archanjelmi. Príbeh bol podaný podľa skutočnosti od zvestovania Panne Márii, cez cestu do Betlehema, po pôrod Ježiška v maštali. Objavili sa aj 3 králi na ťave, pastieri s ovečkami, bola aj hviezda, ba dokonca aj kráľ Herodes (páčil sa mi rým z pesničky… „na lidi je jako pes, jmenuje se Herodes“). Síce Boží hlas poňali cez reproduktor ako správu z nebeského rozhlasu, ale to deti skôr pobavilo ako pobúrilo. Celé predstavenie trvalo 40 minút. Kamilka nevydržala na svojom mieste, hoci dobre videla. Uvidela voľné sedadlo v prvej rade, tak si v 1/3 predstavenia drzo odsadla a prisadla si ku chlapčekovi, s ktorým si evidentne rozumela. Zo žltej čelenky si urobila svätožiaru, aby zapadla do deja.

Na konci nadšene tlieskala a to bolo pre mňa znamenie, že sa jej predstavenie páčilo. Som rada, že som opäť raz trafila niečo, čo jej niečo dalo. Po návrate domov sme sa pozreli na náš rozrastajúci sa Betlehem a pekne vedela pomenovať alebo ukázať, ktorú postavičku už poznala z divadla.

Príjemná kultúrna vložka na pochmúrny zimný a studený víkend. Aj týmto sme bližšie k najkrajším sviatkom v roku.

 

 

Web: www.kcvozovna.cz http://www.toymachine.cz/

 

Východzí bod: Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3

 

Cieľový bod:  Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3

 

 

 

Fotogaléria: