Výtvarné dielničky – ŠIŠKObranie

Hodnotenie

Od začiatku školského roka patria pondelky v obchodnom centre Vivo Hostivař výtvarným dielničkám pre deti každého veku zdarma. Každý týždeň je iná téma, na základe ktorej sa vytvára, maľuje, modeluje, lepí atď. Dnes bola typická jesenná téma venovaná šiškám – ŠIŠKOBRANIE. Zvedavosť nás s Kamilkou dnes dohnala práve sem.

Správa centra chcela registračný email, ktorý som im poslala včera večer. Dielničky začínali o 16:00 a trvali 1,5 – 2 h. Viedla to lektorka s pomocníčkou. Predstavila nám to, čo budeme dnes robiť, ako postupovať, čo na to budeme potrebovať, rozdala materiál a dali sme sa do práce. S Kamilkou sme sa rozhodli vyrobiť ježka.

Poriadne sme mali stlačiť papier, následne ho zalepiť, na tento základ nalepiť prírodné materiály (šošovicu, fazuľu, hrášok, kukuricu, bielu fazuľu, šišky) a vytvoriť želané zvieratko. Nie je to také jednoduché ako to na prvý pohľad vyzeralo. Stretli sa tam deti vo veku okolo 2  rokov a staršie. Kamilka si tam nasla hneď 2 kamarátov, s ktorými sa začala blázniť a celé dielo ju po hodine prestalo baviť. Keďže nám fazuľka nedržala poriadne na základe a dieťa sa venovalo všetkému, len nie tvoreniu, rozhodli sme sa dielničky predčasne opustiť.

Pracovný postup nájdete na sesterskom blogu v článku Výtvarné dielničky – ŠIŠKOBRANIE.

Nápad to bol pekný a pre staršie deti určite sadla aj téma, pre mladšie ako je to moje to tak úplne nebolo. Organizácia zlyhávala v momente, kedy už niektorí mali hotový základ a niektorí sa s ním stále trápili. Vznikla časová diera, ktorá dala priestor deťom na hru a bláznovstvá, ktoré ich pozornosť úplne odlákali od pôvodného zámeru. Obchodné centrum by malo limitovať účasť vekovou hranicou detí.

Hoci sa nám nepodarilo úplne uskutočniť svoj zámer, strávili sme príjemné kreatívne poobedie a Kamilka bola medzi deťmi spokojná a to bolo pre mňa najdôležitejšie.

 

 

Web: http://www.vivo-shopping.com/cs/hostivar

Východzí bod: Obchodné centrum Vivo Hostivař, Švehlova 1391/32,
Praha 10

Cieľový bod:  1. poschodie v obchodnom centru Vivo Hostivař, Švehlova 1391/32,  Praha 10, detský kútik