Cesta spadnutým lístím

Hodnotenie

Na dnešok som sa tešila od chvíle, kedy rodinné a kultúrne centrum Nová trojka zverejnilo svoj program tradičných akcií na október. Dnes sa totiž konala akcia Cesta spadnutým lístím (Cesta spadaným listím) alebo jesenné (podzimní) dobrodružstvo. Ja aj Kamilka milujeme dobrodružstvá, preto sme na tejto jesennej akcii nemohli chýbať.

Koordinátorkou celej akcie bola naša lektorka z krúžku cvičenia Zuzana Sadílková. (Kamilka ju má veľmi rada a koľkokrát sme tento týždeň išli okolo Novej trojky, vždy sme sa tu museli zastaviť. Zuzku sme stretli  2x a to mala Kamilka neskutočnú radosť.) Začínala o 15:00 h a končila o 17:00 h. Východzí aj cieľový bod bol u troch veľkých panáčkov (symbolov tohoto centra) v Jeseniovej ulici. Zuzka tu mala stolík, pri ktorom sme sa na začiatku zaregistrovali, obržali sme euroobal, papier a pero, kam sme mali zaznamenávať správne odpovede z jednotlivých indícií, ktoré boli rôzne rozmiestnené v parku Parukářka. Cieľom bolo práve začiatočné stanovište, kde sme mali nájsť poklad. Prvou „registračnou“ úlohou bolo namaľovať kriedou na stenu listy. Kamilka si precvičila maľovanie, krieda bola pre ňu novinkou. Popasovala sa s úlohou statočne, na chvíľu si vyskúšala rolu malého grafiťáka. Išlo jej to celkom pekne.

A aké boli indície? Jednoduché a zároveň ťažké 🙂 Od panáčikov sme sa vydali po značkách (zelený krepový papier uviazaný o vztyčné body – stromy, odpadkové koše, stĺpy…), ktoré nás mali nasmerovať k jednotlivým indíciám. Pri každej indícii sme sa zastavili a keď sme splnili úlohu (Kamilka sa aktívne zapájala, ja som jej pomáhala), zapísali sme si do hárku správnu odpoveď a pokračovali sme k ďalšej. Kamilka si cestou ako vždy nazbierala nádherné listy a k cieľu sa vracala s poriadnou kytičkou (tití) lístia. Podrobnejšie o indíciách nájdete vo fotogalérii.

Keďže sme naklonené dobrodružstvám, do cieľa sme prišli s vyplneným hárkom. Po kontrole sme sa dozvedeli, že misia bola úspešná a Kamilka musela splniť ešte dve úlohy: identifikovať malého a veľkého chlapčeka z kartičiek a zložiť rozstrihaný obrázok tváre. Obe úlohy zvládla bez pomoci. Teraz už mohla pristúpiť k pokladu. Dostala prstienok s modrým kamienkom, vyžrebovala si šmolka a dostala aj náučné omaľovávanky s motívom, ako to zvládnuť na dopravnom ihrisku a v lese na výlete. Obe sa nám hodia.

Celá akcia bola náramne dobre zvládnutá. Časovo, priestorovo, kapacitne… Žiadna masová akcia to nebola, bolo to príjemné, rodinné, priateľské (dokopy sa nás zúčastnilo cca. 10 rodín), nápadité a dobrodružné. Kamilka bola najmladší účastník a zvládla to bravúrne. 2 hodiny na čerstvom vzduchu spojené s príjemnou prechádzkou, s poznávaním a zažila dobrodružstvo, na ktoré aj vďaka mne a tomuto článku určite nezabudne. Veď poklad v podobe prstienku si dala z rúčky dole až pri kúpaní. Budúci rok sa určite zúčastníme opäť.

 

 

Web: http://nova-trojka.cz/

Východzí bod: U troch veľkých panáčikov, Jeseniova 19, Praha 3

 

Cieľový bod:  U troch veľkých panáčikov, Jeseniova 19, Praha 3