Ihrisko Balkán

Hodnotenie

Dnes bol nádherný slnečný a na jeseň aj teplý deň. Deň ako stvorený na výlet. Keďže Kamilka bola uplynulý týždeň chorá, rozhodla som sa jej dopriať miesto výletu šantenie na ihrisku. Stále sa držíme hesla: „poznaj ihriská vo svojej mestskej časti“ a tak sme sa rozhodli zájsť na Balkán.

Električka č. 9 nás odviezla do zastávky Strážní, čo bola 3. zastávka. Čiže sme to ani nemali ďaleko. Ulicou Strážní sme vyšlapali menší kopec, až sme sa dostali na križovatku ulíc Strážní a Na Balkáně. Presne na tejto križovatke je vchod na ihrisko.

Ihrisko na Balkáne sme navštívili prvýkrát. Už som o ňom počula:

  • že je to jedno z najobľúbenejších ihrísk v mestskej časti Praha 3,
  • že sa developer snaží zrovnať ho so zemou, pretože na pozemku ihriska chce stavať,
  • že sa píšu petície na zachovanie ihriska…

Napriek tomu ma oslovilo… Ihrisko sa nachádza na veľkej ploche, chodník ho oddeľuje na časť pre menšie a na časť pre väčšie deti. Pri vstupe je informačná ceduľa, vedľa ktorej je umiestnené chemické WC. Neďaleko neho je aj pítko (neviem či s pitnou vodou – k tejto informácii som sa tam nedostala). Celé ihrisko je oplotené, vo vnútri je dostatok lavičiek aj odpadkových košov. Je tu veľa stromov, ktoré vytvárajú cez leto príjemný tieň.

Ihrisko ponúka viac atrakcií pre menšie deti, čo bolo pre Kamilku vyhovujúce zistenie. Vyskúšala všetko. Nájdete tu šmýkačku v tvare domčeka, šlapací kolotoč (kolotoč so sedadlami a kormidlom bicyklov, dole sú pedále a šlapaním sa kolotoč krúti), závesné hojdačky s opierkou pre menšie deti, ale i bez opierky pre väčšie deti, šmýkačky v tvare dvojdomčeka s lezeckými prvkami (domčeky sú spojené rúrou, cez ktorú sa dá liezť), 3 pružinové hojdačky (loď, kôň a mačka) a veľké pieskovisko. Povrch je príjemný, mäkký, niekde pieskový. Najviac sa jej páčil dvojdomček, pružinové hojdačky a šlapací kolotoč. Posledný menovaný som vyskúšala tiež a bolo to skvelé 🙂

V časti pre väčšie deti je veľká lanová pyramída, priestor na loptové hry a herný prvok v tvare lodného stožiaru (preliezka). Síce sa ich Kamilka snažila vyskúšať, zostalo však len pri snahe. Ešte je na to malá.

Celkovo na nás pôsobilo toto ihrisko veľmi príjemne, bolo tu čisto, primeraný počet návštevníkov a Kamilka si to tu užívala celé poobedie. Rozhodne sa sem musíme niekedy vrátiť.

 

 

Web: priamy odkaz neexistuje

Východzí bod: križovatka ulíc Na Balkáně a Strážní, Praha 3

 

Cieľový bod:  križovatka ulíc Na Balkáně a Strážní, Praha 3