Den domácích mazlíčků

Hodnotenie

7. október je svetovým dňom zvierat. Pri tejto príležitosti poriada mestská časť Praha 3 každoročne akciu Den domácích mazlíčků v parku Parukářka. Akcia je vhodná pre deti, dospelých, milovníkov zvierat a pre zvieratká samotné. Kamilka miluje zvieratá a tak sme sa rozhodli poobednú prechádzku absolvovať práve tu.

Neboli sme od začiatku, pripojili sme sa krátko za polovicou programu. Napriek tomu sme videli toho veľa. Akcia prebiehala na lúke nad detským ihriskom na Vrchu sv. Kríža. Boli tu rozostavané stany s rôznymi témami. V úplne prvom si robila kampaň politická strana a my sme ju odbremenili o jeden balón, lebo Kamilka balóny miluje. Gro tvorili stany mestskej časti Praha 3, Mestskej polície hl. mesta Prahy (so súťažou pre deti, po absolvovaní dostali deti rozvrh hodín alebo školníček ako darček), nadačného fondu Canisterapie (s ukážkou canisterapie, psy sa mohli pohladkať), Českého klubu domácich prasiatok, stan Rady od veterinára (veterinár odpovedal na otázky účastníkov), ďalej tam boli stany s predajom zvieracích potrieb, maľovanie na tvár (pre deti) a samozrejme nechýbal ani provianťácky stan s občerstvením.

Po celú dobu akcie sa návštevníci mohli pokochať nie úplne tradičnými domácimi miláčikmi – dravcami a sovami. Bol k dispozícii aj sokoliar, ktorý dravca na rukavici položil na ruku účastníka (prevažne o to mali záujem deti). V priebehu konania vystúpili sokoliari s dravcami a sovami, boli tu ukážky canisterapie, ukážka zásahových psov a koní mestskej polície, teraristika chovu domácich prasiatok, súťaže a na koniec programu psí tanec v podaní psíka z canisterapie.

Bolo to príjemne strávené víkendové popoludnie. Pozitívne bolo, že organizátori mysleli aj na prenosné toalety a občerstvenie. Čo sa mi najviac nepáčilo a na čom by mali organizátori najviac zapracovať, bola hlasná hudba, ktorá teda zvieratám vôbec nerobí dobre. Zvlášť keď reproduktory boli umiestnené relatívne blízko dravcov.

 

 

Web: priamy odkaz neexistuje

Východzí bod: park Parukářka, Praha 3

 

Cieľový bod: park Parukářka, Praha 3

 

 

 

 

Fotogaléria: