Anička a letadýlko: Království – kvetinový muzikál

Hodnotenie

Festival Žižkovská loutka (bábka) pokračuje aj v októbri a vrcholí tento víkend. Koná sa v KC Vozovna a v Átriu na Žižkove (obe na Prahe 3). Keďže Kamilkine premiérové predstavenie dopadlo na výbornú a divadlo ju nadchlo, rozhodli sme sa tento festival navštíviť aj dnes. Na programe bolo predstavenie od formácie Anička a letadýlko a mal sa hrať kvetinový muzikál pre deti Království vhodný pre deti od 3 rokov. My sme to riskli a výsledok stál za to.

Do KC Vozovna chodíme pravidelne na krúžok S kočárem do Vozovny a navštívili sme tu aj divadelné predstavenie Princezná na hrášku. Páči sa nám tu, pretože centrum robí akcie, ktoré Kamilke vyhovujú a žnú úspechy. A pre mňa je to veľa. Keď sme sa teda rozhodovali, kam vyrazíme dnes, voľba bola jasná (ako sa sem dá dostať, nájdete v článku S kočárem do Vozovny – kliknite na odkaz vyššie). Lístky som tentokrát objednávala online s možnosťou platby na mieste. Keďže je však potrebné vstupenky vyzdvihnúť pol hodinu pred začiatkom predstavenia, mali sme pol hodinky času. Využili sme ho na olovrant a aby mala Kamilka výhľad a prehľad o všetkých a o všetkom, zasadla na schody vedúce do knižnice o poschodie vyššie. Zaujal ju kartónový stolný futbal, vďaka ktorému tá pol hodina prešla rýchlo.

Muzikál začal presne o 17:00. Táto divadelná formácia využíva pri predstavení 2 živých hercov, bábku a ostatné rekvizity. Kamilka fascinovane sedela, hľadela na pódium, vnímala dej, avšak boli tu pasáže, kde herečka vyšším hlasom skríkla a to sa Kamilka miestami bála. Asi v polovici sa vypýtala ku mne na kolená a ja som jej pomohla prekonať strach. Pri strašidelných pasážach mi zakaždým dala pusinku a pevne mi stisla ruku. Muzikál samotný bol pekne urobený a bol vhodný pre detského diváka. Dej mal hlavu aj pätu a príbeh bol logický a zrozumiteľný. I tak malé dieťa ako Kamilka (2 roky) ho bolo schopné vnímať a odniesť si domov zážitok. Na konci predstavenia nadšene tlieskala a od hlavnej predstaviteľky dostala na pamiatku pohľadnicu a vizitku.

Do konca festivalu máme v pláne ešte jedno divadelné predstavenie práve od tvorcov dreveného divadla.  Prvé zožalo u Kamilky veľký úspech, tak pevne verím, že i piatkové predstavenie bude prínosom. Viac v ďalšom článku…

A čo Vy? Chodíte s deťmi do divadla?

 

 

Web: www.kcvozovna.cz  http://www.letadylko.cz/kralovstvi.html

Východzí bod: Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3

 

Cieľový bod:  Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3