Pražačka

Hodnotenie

Babie leto začalo a tak sme sa s Kamilkou vybrali na ihrisko.  Nech sa vyblázni na čerstvom vzduchu, kým je relatívne teplo. Chceli sme vyskúšať nové ihrisko, kde sme ešte neboli, a tak sme sa rozhodli pre detské ihrisko Pražačka.

Dnešný výlet sme poňali v zmysle „poznaj ihriská vo svojej mestskej časti“.  Niektoré už poznáme, niektoré viem, že existujú, ale ešte sme tam neboli, a o niektorých počujem prvýkrát. Pražačka patrí medzi posledné z možností. Zaujímavosťou je, že toto ihrisko máme pomerne blízko domov, nachádza sa pri lesoparku, svojou rozlohou nie je ani veľké ani malé. Je oplotené, nachádzajú sa tu lavičky, odpadkový kôš tu však nenájdete. Najbližší je k dispozícii mimo areál ihriska cez cyklochodník. Naproti ihrisku je Camp Žižkov s možnosťou občerstvenia a toalety.

Ihrisko je určené pre menšie deti a tomu sú prispôsobené aj herné prvky.  Nájdete tu šmýkačku s lanovým výpletom, tabuľu na maľovanie, 2 hojdačky na pružinách, kolotoč, hojdačky (jednu s opierkou, druhú bez nej), bludisko a herný prvok na preliezanie.

Kamilke sa ihrisko páčilo, no úplne nadšená z neho nebola. Na iných ihriskách je úplne zapálená pre hru, tu všetko vyskúšala a keď sme sa zberali na odchod domov, vôbec neprotestovala ako inokedy.

 

 

Web: priamy odkaz neexistuje

Východzí bod: zastávka električky alebo autobusu Ohrada, Praha 3

 

Cieľový bod: detské ihrisko Pražačka, Praha 3

 

 

 

 

Fotogaléria: