Nová 3 – Velká herna

Hodnotenie
Na nedávnom workshope poriadanom mestskou časťou Praha 3 sme s Kamilkou navštívili aj stánok rodinného a kultúrneho centra Nová Trojka. Koordinátorka projektov nás oboznámila s krúžkami, ktoré toto centrum ponúka, dostali sme hromadu letáčikov, a keďže dnes mali Deň otvorených dverí, my sme tam nemohli chýbať.

Výhodou tohoto centra je nesporne jeho poloha. Máme ho z balkóna na dohľad. V praxi to znamená s 2 ročným dieťaťom 5 minút chôdze. Luxus a ideál. Kto to má do Novej 3 ďalej ako my, určite ocení jeho bezbariérový prístup s miestom na zaparkovanie kočíkov. Pri vstupných dverách nájdete letáčiky informujúce o plánovaných akciách centra a o krúžkoch. Je treba zazvoniť na recepciu, inak sa dnu nedostanete!

V centre nájdete recepciu, kanceláriu koordinátorov projektu, veľkú šatňu na prezlečenie a prezúvanie (k dispozícii sú erárne červené papuče pre dospelých), 2x WC zvlášť pre dospelých, zvlášť pre deti (jedná sa o malé WC s možnosťou nasadenia redukcie na WC, sú tu nočníky a malé umývadlo, na ktoré dieťa dosiahne zo zeme), prebaľovací pult, veľkú herňu s kuchyňkou, na opačnej strane miestnosti na krúžky, telocvičňu a malú herňu.

Keď sa rozhodnete tráviť poobedie v herni ako dnes my, k dispozícii budete mať vždy veľkú herňu. Vstupné je 50 Kč/rodina na celú dobu strávenú v herni. Kamilka poobedné otváracie hodiny využila naplno. Na začiatku tam bolo málo detí, ale postupne sa herňa napĺňala, ako deťom začínali alebo končili krúžky. Pre deti je tu veľká šmýkačka, bazén s guličkami a malou šmýkačkou, hojdacie koníky, kočíky s bábikami, hudobné nástroje, lego, detská kuchyňka a mnoho ďalších hračiek. Kamilka sa vyšantila ako sa patrí.

Centrum nezabúda ani na rodičov. V kuchyňke si za symbolický poplatok môžete urobiť kávu alebo čaj a v pohode si ho môžete vychutnávať pri pohľade na Vašu hrajúcu sa ratolesť.

Môj osobný dojem z herne bol naozaj dobrý. Je tu čisto, vládne tu taká priateľská až rodinná atmosféra, je tu k dispozícii všetko potrebné. Kamilke sa tu tiež veľmi páčilo, preto si dovolím tvrdiť, že sme tu dnes neboli naposledy.

 

 

Web: http://nova-trojka.cz/

 

Východzí bod: Nová trojka, Jeseniova 19, Praha 3

 

Cieľový bod:  Nová trojka, Jeseniova 19, Praha 3

 

 

Fotogaléria: