Dřevěné divadlo: Princezna na hrášku

Hodnotenie
V týchto dňoch prebieha v pražskej mestskej časti Žižkov medzinárodný bábkový festival Žižkovská loutka, v rámci ktorého kultúrne a spoločenské centrum Vozovna organizuje predstavenia pre deti aj dospelých. Na jedno predstavenie pre deti sme sa s Kamilkou vybrali práve dnes.

Z bohatého programu divadelných predstavení KC Vozovna sme sa rozhodli vyskúšať Drevené divadlo. Jedná sa o bábkové divadlo vhodné pre deti od 3 rokov v podaní herca Jana Hrubca.  Dnes sa hrala rozprávka od Hansa Christiana Andersena – Princezná na hrášku. Predstavenie začínalo o 17:00 h v sále centra. Lístky bolo možné objednať online alebo kúpiť priamo na mieste. Cena lístka sa odvíjala od miesta sedenia (najbližšie k pódiu bola cena lístka 50 Kč, smerom od pódia 40 Kč a v posledných radách 30 Kč).

Musím povedať, že herec Hrubec to s deťmi naozaj vie. Zapájal detské publikum v priebehu rozprávky a keďže sa jednalo o detského diváka, bolo „povolené“ trochu pozmeniť Andersenov scenár. Kamilka s úžasom aj nadšením pozerala, čo sa deje na javisku, smiala sa na vtipných pasážach. Na konci predstavenia dostalo každé dieťa hrášok na pamiatku. Disciplinovane vystála frontu a keď prišla na rad, vzala si hrášok, uklonila sa na javisku a s radosťou si zatlieskala.

Vydržala sedieť, nerušiť a sledovať dianie na javisku celých 45 minút. Neverila som, že to zvládne takto skvele. Zásluhu na tom má určite aj pán Hrubec, veď predstavenie bolo do posledného miesta VYPREDANÉ. Kamilka odchádzala domov s veľkým divadelným zážitkom a s hráškom v rúčke. Hoci bola spodná doporučená veková hranica 3 roky a Kamilka má o rôčik menej, vôbec to nevadilo. Rozdiel bol akurát v tom, že sa nemohla slovne zapájať do scenára.

Na otázku, či ešte pôjdeme do divadla, bez váhania prikývla. Takže rozhodne… a už čoskoro…

 

 

Web: www.kcvozovna.cz http://www.drevenedivadlo.cz

Východzí bod: Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3

 

Cieľový bod:  Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3

 

 

 

 

Fotogaléria: