Ihrisko U Letadýlek Točná

Hodnotenie

Leto pomaly ale isto končí a tak sme sa s Kamilkou v jedno sobotné poobedie vybrali vychutnať si jeden z horúcich letných dní na ihrisko U letadýlek blízko letiska Točná na Prahe 12.

Na toto ihrisko som počula samé chvály. Medzi mamičkami je veľmi obľúbené pre svoju rozlohu, polohu (v lese) a pre atrakcie, ktoré ponúka. Nachádza sa na Prahe 12 a patrí k malému letisku Točná, ktoré je v jeho bezprostrednej blízkosti.

Presnú adresu nenájdete, súradnice však navigáciu doviedli k ihrisku. Pokiaľ idete z centra ako my, je možnosť odbočiť po poľnej ceste, ktorá sa ďalej napojí na asfaltku. NEDOPORUČUJEM! K ihrisku vedie asfaltová cesta značená na poslednú chvíľu v ulici Hornocholupická tesne pred kruhovým objazdom do mestskej časti Cholupice. Je tam aj nenápadná ceduľa (Točná a šípka vpravo). Cesta je síce úzka, ale pohodlne Vás dovedie k letisku aj ihrisku. Pri ihrisku je možnosť parkovania bez poplatku.

Ihrisko je oplotené, nájdete tu altán s lavicami a stolom, piknikový stan so stolmi a lavicami (inak je zvyšok ihriska na priamom slniečku), 2 toalety (veľmi milo ma prekvapili – sú nové, čisté, každá má vlastný vchod, umývadlo, k dispozícii je i toaletný papier a obrúsky na usušenie rúk), stojan na bicykle a jeden jediný veľký odpadkový kôš umiestnený pri vchode. Chýba mi tu prebaľovací pult na toaletách a možnosť občerstvenia. Do civilizácie je to predsa len pešo trochu ďaleko a keď dôjde voda alebo jedlo, nie je možnosť doplnenia zásob.

Dominantou ihriska je žltý dvojplošník, ďalšie herné prvky sú ladené do lietadiel (šmýkačka a hojdačka na pružinách v tvare lietadla). Ihrisko je určené ako pre malé, tak i pre väčšie deti. Na každom hernom prvku je tabuľka s označením od akého veku je pre dieťa vhodné. Ihrisko je vďaka svojej rozlohe schopné pojať naozaj veľa detí, ktoré sa rozptýlia na tejto ploche vzhľadom na veľa atrakcií. Ihrisko tak nevytvára dojem „hlava na hlave“.

U lietadielok sa Kamilke veľmi páčilo. Strávili sme tu 3.5 hodiny intenzívneho hrania sa s občasnou povinnou zastávkou v altáne, kde na ňu čakalo prebalenie, bumbanie a papanie. Vyskúšala všetky atrakcie vhodné pre jej vek (okrem baranidla – od 4 rokov a lanovej dráhy – od 6 rokov). Zvládla šmýkačku s mostom, hojdačku v tvare koša, veľkú šmýkačku, rúčkovanie na lane, visieť na hrazde, obojstrannú šmýkačku, lietadielko a psíka na pružine, psiu búdu, pieskovisko, no najviac sa jej páčila aplikácia kladkostroja s vodou, kde na konci zbierala kamienky do vedierka a napriek tomu, že je zakázané ich hádzať do nádob, kade tečie voda, ignorovala zákaz a veselo sypala kamienky do nádob. Ostatné malé deti si z nej brali príklad a väčšie zúrili, lebo im netiekla voda.

Určite sa sem ešte vrátime v rámci dňa otvorených dverí hangárov letiska. Ihrisko bude čerešničkou na torte po prehliadke pokladov ukrývajúcich sa v hangároch.

 

 

Web: http://www.tocna.cz/

Východzí bod: z ulice Hornocholupická pred kruhovým objazdom od centra v smere do Cholupíc zabočiť do prava

 

Cieľový bod: Ihrisko U letadýlek, Letiště Točná, Praha 12

 

 

 

 

Fotogaléria: