Ihrisko u hrocha

Hodnotenie
Dnes sme mali namierené vlastne niekam úplne inam… úplne opačným smerom. Vôbec sme sa však neponáhľali, a tak sme sa s Kamilkou dohodli, že celé poobedie strávime na ihrisku. Nachádzali sme sa v Hradčanoch, tak som sa rozhodla vyskúšať ihrisko aj mimo naše obľúbené a vyskúšané.  Vystúpili sme na zastávke električky Sparta a pokračovali cez park Letenské sady k Ihrisku u hrocha.

Ako už názov napovedá, drevený hrošík dohliada na všetky šantiace sa deti na celej ploche ihriska. Ihrisko je pomysleným stredovým chodníkom rozdelené na ihrisko pre malé a väčšie deti. Je to skvelé z toho dôvodu, že si navzájom neprekážajú, malé deti nemajú tendenciu liezť na lanovku a herné prvky pre veľkých, a zároveň je tu aj dosť atrakcií pre každé nezbedné dieťa. Bola som milo prekvapená, že ihrisko je rozprestreté na naozaj veľkej ploche a aj keď tam bolo veľa detí, neboli sme všetci hlava na hlave.  Vítala som lavičky skryté pod stromami, našli sa však lavičky aj na priamom slniečku pri chodníku, čo nie je úplne ideálne.

Ihrisko ponúka veľa atrakcií na vybláznenie sa a vybitie energie. Keďže má Kamilka necelé dva rôčky, zameriam sa na časť pre malé deti.  Šmýkačka v tvare húsenice je neprehliadnuteľná od vstupu do areálu. Je zasadená do piesku, takže dieťa dopadá do mäkkého. Piesok okolo šmýkačky slúži zároveň ako pieskovisko. Erárne formičky by ste tu hľadali márne, my sme mali svoje a ako to už na ihrisku býva, vždy sa nájde dobré dieťa, ktoré sa o svoje formičky podelí.  Lanová preliezka je hneď vedľa pieskoviska a Kamilku vyslovene bavila. Naučila sa prerúčkovať lano, prekračovať ho a tiež sa hojdať na hrazde. Domčeková preliezka ponúka lezenie po výpleti do tvaru strechy a tématicky dopĺňa dva domčeky po stranách. V jednom z nich je sporák na varenie rôznych dobrôt z piesku. Naproti je pirátska loď, ktorá slúži tiež na preliezanie do otvorov, ale nezaobíde sa bez poriadneho kormidla, bez ktorého by to nebolo ono. Vedľa lode nájdete drevenú lavičku v podobe psa. Dá sa cez ňu preliezať, chodiť, chvost tvoria schodíky, vďaka ktorým si dieťa precvičuje výstup po schodoch. Vyššie spomínaný maskot ihriska – drevený hroch – bol pre Kamilku najprv obávaným strašidlom, ale premohla svoj strach a skontrolovala hrochovi zuby, vliezla do jeho útrob cez zadok a vyšla ústami. A on ju nezožral 🙂 Väčšie deti, ktoré na neho dokázali vyliezť, ho využívali aj ako preliezku. Na hrošíkovi vydržala najdlhšie. Ihrisku pre malé deti dominuje kopec  zarastený mäkkou trávou s veľkými plochými kameňmi na rôzne hry.

Páčilo sa mi množstvo odpadkových košov de facto pri každej druhej lavičke a celková čistota na ihrisku. Strávili sme tu 3.5 hodiny a za ten čas som si všimla, že koše boli dvakrát vyprázdnené. Mestská časť Praha 7 sa o ihrisko príkladne stará.

Postrádam tu WC, kde by bola možnosť malé dieťa prebaliť. Za areálom v parku sa síce nachádza reštaurácia Na Baště, ale utekať tam mi príde nepraktické. Tiež mi tu chýbala hojdačka, ktorú Kamilka zbožňuje.

Kamilke sa toto ihrisko veľmi páčilo a mám taký pocit, že sa bude radiť medzi naše obľúbené. Nemáme to až tak ďaleko a ide nám sem priamy spoj, tak tu asi nie sme naposledy. Veď musí vyskúšať atrakcie pre väčšie deti!

 

 

Web: priamy odkaz na ihrisko neexistuje, na stránkach Prahy alebo voľnočasových aktivít je možnosť nájsť odkazy na toto ihrisko

Východzí bod: zastávka električky Letenské náměstí alebo Sparta; električky číslo: 1, 8, 12, 15, 17, 25, 26

 

Cieľový bod: Dětské hřiště U hrocha, Praha 7

 

 

 

Fotogaléria: