Zoopark Malá Chuchle

Hodnotenie
Za zvieratkami do Chuchle sme sa chystali už dlho. Dnes nám prialo počasie, tak sme vyrazili hneď po obede. Vzala som so sebou do auta aj kočík, aby si Kamilka mohla dopriať poobedný spánok. Veď kde sa spinká najlepšie? Na čerstvom vzduchu!

Žltá turistická značka nás doviedla k 1. stanovišťu Chuchelskému háju v ulici V Lázních.

Tu končí civilizácia, ďalej sa pokračuje iba po vlastných. Vyvolení na 4 kolesách v kočíku 🙂 Zo začiatku je to poriadne kopčisko, zvlášť keď tlačíte 12 kg kočík a 13 kg dieťa. Ale DÁ sa to zvládnuť. Cesta je krásne značená, asfaltová, miestami kamene. S golfkami by to bolo náročné. S naším offroad kočíkom to šlo ukážkovo za cca. 20 minút. Keď som dofunela do 2. stanovišťa (Mariánsky prameň), milo ma prekvapil altánok s lavičkami a ďalšie lavičky pozdĺž chodníka. Asi som týmto smerom nefunela jediná, keď niekto myslel aj na možnosť oddychu.

Pri stanovištiach náučného chodníka nájdete i odpadkové koše, po trase však žiadne ďalšie nie sú – treba myslieť na bordel pytlík. Príjemný bol aj fakt, že les bol čistý, žiaden odpad sa neváľal, kde nemal.

Ďalším stanovišťom bolo Nad Čertovou roklí po 10 min. chôdze. Odtiaľ sme boli na krok (300 m) od cieľového bodu – Lesnej ZOO. Od Mariánskeho prameňa je to už len mierne stúpanie, z Čertovej rokle na zhruba 5 minút.

ZOO bolo zážitkom aj pre mňa, o Kamilke nehovoriac. Tá si to užívala naplno. Pri každom zvieratku je tabuľka s info kde žije, čím sa živí a zaujímavosti. Viete,  že napríklad jelenie parožie váži až 13 kg?  Presne ako Kamilka teraz? 🙂

Voľné výbehy sú pre vysokú zver prístupné z „posedu“.  Nájdete tu daniele, srnce, jelene, muflóny, diviaky, prepelice, kozy, morky, vo voliérach rysa ostrovida, líšku, bažanty, sovy,  medvedíky čistotné, tchora, divé kačky, ale aj vtáky ako havrany, vrany či krkavce.

Bufet s občerstvením U Standy uprostred ZOO je vďačnou zastávkou. Dostanete tu čapovanú kofolu, pivo či nealko, nanuky, ale aj párky v rohlíku či vyprážaný hermelín. Za bufetom Kamilka skontrolovala detské ihrisko s motívmi zvierata pokračovali smenáučnýmchodníkom po žltej.

Po pár metroch sme narazili na maličké ihrisko s altánkom a za zákrutou nás čakala čerešnička na torte dnešného dňa – ďalšie detské ihrisko.  Tu sa vyšantila na kolotoči, šmýkačke a hojdačke.

Pri ceste späť je treba byť veľmi opatrný od Mariánskeho prameňa nižšie, je to prudká brzda s kočíkom o to viac.

 

 

Web: http://www.lhmp.cz/stanice/lesni-zookoutky/zookoutek-mala-chuchle/

Východzí bod: ulica V Lázních, Praha 5

 

Cieľový bod: Lesní ZOO Malá Chuchle

 

 

 

 

Určite sa sem ešte niekedy vrátime.