Letiště Václava Havla – terminál 2

Hodnotenie
Kamilka miluje lietadlá. Vždy, keď počuje hukot lietadla, ukazuje ukazováčkom na nebo. U nás sa ujal slovný zvrat: „Aha Kami… letíííí!“ pri vzhliadnutí letiaceho lietadla. Sobotné poobedie sme si vyhradili práve na tieto nebeské vtáky s motorom.

Cestovanie na pražské Letisko Václava Havla sme si rozdelili na autobus – metro – autobus. Autobus je Kamilkina srdcová záležitosť ohľadom dopravných prostriedkov, tak mala dvojnásobnú radosť. Z Nádraží Veleslavín nás linka 119 dopravila na terminál 1.

Z minulosti si pamätám, že na tomto termináli kedysi viselo zo stropu obrovské lietadlo v podobe dvojplošníka. Po rekonštrukcii, zdá sa, prekážalo a bolo odstránené. Nevadíííííí.

Halou sme sa premiestnili na terminál 2, ktorý ponúka aj vyhliadkovú terasu s výhľadom na pristávajúce, odlietajúce a pristavené lietadlá so službami spojenými s jeho prípravou na štart.

Videli sme upratovaciu čatu, ako sa nakladá batožina na pristavený vozík, doplňovanie paliva, technickú kontrolu, odťah lietadla na inú runway a samozrejme catering – veď proviant nesmie chýbať. K dispozícii je tu aj ďalekohľad na mince.

Cestou k výťahom pred predajňou s hračkami je jazdiace lietadlo pre deti na mince. 1 jazda = 10 Kč. Kamilka si vyskúšala palubnú dosku a to ešte netušila, že ako v hale terminálu 2, tak v autobuse cestou domov stretne naozajstného PILOTA. „Aha Kami, ujo, čo šoféruje lietadlo.“ Musím podotknúť, že ujo pilot bol veľmi príjemný a predpovedal Kamilke, že bude čoskoro letieť a keď sa jej to bude páčiť, bude pilotkou.

A že prečo to dieťa odvtedy stále ukazuje prštekom na nebo, keď vidí lietadlo, a hovorí: „Eí“ (akože LETÍ)?

 

 

Web: http://www.prg.aero/cs/

Východzí bod: Letiště Václava Havla – terminál 1

 

Cieľový bod: Letiště Václava Havla – terminál 2

 

 

 

Keďže letisko ponúka aj exkurzie pre deti (až od 4 rokov) a doma mám minipilota, na letisku sme určite neboli naposledy.