Milíčovský les

Hodnotenie
Piatkové poobedie sme sa rozhodli tráviť v lese. Veď kde inde človek načerpá energiu ako v lese? Ticho, čerstvý vzduch, ďaleko od ruchu veľkomesta umožní vidieť metropolu v inom svetle. Zvlášť, keď sa v lese nachádza zaujímavosť – ZOO kútik. Náš dnešný cieľ bol jasný – Milíčovský les.

Cestovať v piatok poobede autom cez centrum je ako kupovať mačku vo vreci, preto sme si zvolili pohodlnejší spôsob dopravy – autobus. Linka 136 nás doviezla do zastávky Horčičkova, odkiaľ sme sa cez sídlisko dostali na križovatku ulíc K Milíčovu a Exnárovej. Zabočili sme do prava a už z diaľky sme počuli mečanie kôz a békanie oviec. ZOO kútik sa však bohužiaľ nekonal. Ďalej ako k bráne sme sa nedostali.

Nevzdávali sme sa a pokračovali ďalej do lesa po zelenej turistickej značke, až sme prišli k Milíčovským rybníkom. Dvojnásobné sklamanie dnešného dňa umocňoval fakt, že v okolí rybníka nebola jediná lavička na oddych, občerstvenie alebo len tak na posedenie. Odpad všade okolo, hoci kôš bol pri info tabuli.

Pokračovali sme hlbšie do lesa a onedlho sme objavili detské ihrisko v duchu  2 vláčikov s altánkom a lavičkami. Pozitívum bolo, že ihrisko bolo v tieni, keďže ortuť teplomera sa spoľahlivo šplahala nad 30 °C.

Kamilku ihrisko veľmi neoslovilo, tak sme pokračovali smerom k rybníku Vrah. Cestou sme narazili na ohradníky pre kone,   kde si slniečko užívali aj koníky pražskej Mestskej polície.

Kamilka sa vôbec nebála a bola z koníkov nadšená a veru boli tam pekné kúsky.

Kto by čakal, že pri rybníku nájde obrovskú vodnú plochu, kde si rozloží deku, posedí s deťmi, prípadne dieťa prebalí alebo sa s ním zahrá na brehu, bude sklamaný.

Rybník Vrah slúži výhradne pre rybolov, ponúka móla na rozloženie náčinia a pár lavičiek pri príjazdovej ceste, inak nič. Uprostred rybníka je ostrov bez prístupu, takže okrem prechádzky, koníkov a prečistených pľúc od smogu sme si z výletu odniesli domov akurát štípanec od komárov.

 

 

Web: priamy odkaz neexistuje

Východzí bod: križovatka ulíc K Milíčovu a Exnárovej, Praha 4

 

Cieľový bod: Rybník Vrah

 

 

 

 

 

Milíčovský les je zatiaľ jediným, ktorý ma vôbec neoslovil a kde sa mi vyslovene nepáčilo.