Iihrisko Židovské pece

Hodnotenie

Marec končí a vonku už začína všetko pučať a kvitnúť. Konečne je ale krásny slnečný deň, tak sme sa ho s Kamilkou rozhodli využiť a poobedie sme strávili v parku Židovské pece.

Park Židovské pece prešiel do mája 2016 revitalizáciou, vďaka ktorej tu dnes stoja 3 detské ihriská (2 pre menšie a 1 pre väčšie deti), jeden (fitness) workout a jedno dopravné ihrisko. My sme sa podľa hesla: „Poznaj ihriská vo svojej mestskej časti“ vybrali na ihrisko pre menšie deti uprostred parku.

Do parku sme sa vybrali pešo, keďže bolo pekne a mali sme chuť sa aj trochu prejsť. Na križovatke Jeseniovej a Na Vápence sme odbočili vpravo a ulica Na Vápence nás doviedla k parku. Pokiaľ idete autom alebo MHD, pozrite sa nižšie do infa, ako sa sem dá dostať a kde zaparkovať.

Terén ihriska tvorí piesok, takže dopad z preliezky alebo šmýkačky je riešený „do mäkka“. Ihrisko je oplotené, pozdĺž plota je dostatok lavičiek aj odpadkových košov, na lavičky vrhajú tieň stromy z parku. Samotné ihrisko je však na priamom slniečku, keďže stromy sa nachádzajú iba za plotom. V blízkosti ihriska je vybudované pítko a cez leto aj chemické WC. Na jar som toaletu postrádala.

Ihrisko je na primerane veľkej ploche a atrakcie sú rozptýlené po celej ploche. Deti sa môžu vyblázniť na pieskovisku, 2 šmýkačkách, 2 hojdačkách bez opierky, 3 pružinových hojdačkách a lanovom kolotoči. Kamilka samozrejme vyskúšala všetky atrakcie a bol dosť problém ju dostať z ihriska preč. Z toho vyplýva, že sa jej tu páčilo a keď moja alergia na všetko kvitnúce pominie, iste sa sem niekedy v budúcnosti vrátime.

 

 

Web: neexistuje

Východzí bod: Jilmová ulica Praha 3, park Židovské pece

 

Cieľový bod: detské ihrisko pre menšie deti, park Židovské pece, Praha 3

 

 

 

Fotogaléria: